Něco o nás... hm :)

>Aneb... My...<

  

Drazí naši čtenáři! V první řadě by bylo záhodno, abychom se Vám představily. Jistě nás znáte pod přezdívkami Hank a Jara Row, jak jsme se poznaly my, ale ve skutečnosti máme i svá… pravá jména.

Hank je Hanka a já jsem Týna. Muhehe.

Natrefily jsme na sebe vlastně náhodou. Teda Hank na mě. Psala na mé stránky pod přezdívkou Chris Rawen… a já časem vstoupila do jednoho spolku, který se změnil tak, že nemám chuť ho jmenovat, ale díky tomu vstupu jsme spolu začaly psát a to od 13.2.2006. Proto říkám, že za chvilku to bude skoro rok.

Nejsem si jista, co všechno smím na Hank prozradit, a proto se zajisté nebude zlobit, když budu zatím psát o sobě a počkám, a Vy jistě se mnou, na její zprávu!

 

Jara Row. (ICQ 305-020-088) Proč tahle přezdívka? Vyšla mi jako kouzelné jméno, když jsem si na základce kouzelná jména vytvářela, takže ho mám už… dlouho! No… A jinak jsem se narodila 1.4.1989, to abyste měli představu. Zatím studuji gymnázium v Praze, ale na tu školu mám také svůj… dost osobitý názor, pro který ji nechci jmenovat… Ale fakt… mám některé báječné profesory, jen co je pravda, když už nic víc!

Ale asi Vás zajímá spíš to, jak dlouho píšu, maluji a tak, ne? Než ostatní záliby.

To, co Vám teď napíšu, bude znít divně, ale je to, bohužel, tak… Já jsem psala prakticky odjakživa. A moje první knížka je datována na dobu, kdy mi byly čtyři roky. Samosebou… Zkoušela jsem něco, co by se dalo nazvat tvořením písmenek, ale… nakonec ji za mě podle mne napsala maminka… (Jmenuje se Princezna Růže…) A od té doby píšu… Nikdy jsem s tím nepřestala, nikdy jsem nechtěla… psala jsem pro potěchu kamarádů a když mi bylo smutno. Ale ten původní impuls mi dala něčí smrt… Ano, ta mě pronásleduje už odmala. Pamatuji si to jako teď. Ty noční můry… Br! A já… Nechtěla jsem umřít, aniž bych po sobě na světě něco zanechala…

A malování… Byly mi taky čtyři (nebo tři? Prý ještě dřív, ale tam má paměť nesahá...) roky, co si naši usmysleli, že mám neobyčejný talent, pročež mě poslali do umělecké školy… na výtvarku… A já… vystřídala několik učitelů… Šikovných lidí, ale nijak jsem neměla motivaci jít v deváté třídě na Hollarovku, nebo tak… Já… chtěla učit! Dávat lidem svou moudrost a zabraňovat neštěstím a… Gympl byla jedna z mých největších chyb. Tenhle gympl! A malování? To až v roce 2005 se skutečně probudila moje ohromná vášeň v umění a troufnu si říct, že je to den ode dne lepší. Ano, to pan prof. Hlavatý mě dokázal motivovat natolik, tedy tím, že mi dovolil kreslit a malovat, co chci, a neodrazoval mě, že jsem se vyšvihla až tam, kde jsem, a… snad v budoucnu i mnohem dál! A tímto mu chci poděkovat! A vůbec všem ostatním... Olivce, panu Vaňkovi... těm, kteří mě podporovali a podporují!

Já… Ano, chystám se studovat něco, co bude spojené s jazyky, historií a uměním jako takovým, protože vím, že bez něj nemůžu žít. Jednou budu spisovatelka a malířka, teď jsem si tím jista, ale to jsem chtěla být fakt skoro vším možným! (Učitelkou, animátorkou, doktorkou, herečkou a hlavně… vojákem! A taky chci pomáhat lidem, kteří nemůžou sami…)

Jak říkám, jsem divná a pro dnešní svět nepoužitelná.

A to, co čtu? Všechno možné, tohle závisí hlavně na náladě :o) a ta je u mě proměnlivá. Ale na základce… v nejnižších třídách jsem byla označována za rebela, že jsem odmítala věci jako je Mach a Šebestová a jiné odpornosti, co jsme museli povinně číst. A učitelky nadávaly a říkaly, jak jsem problémová… A to mi zůstalo doteď. Odpor k mnoha umělcům, ale proč to je, vám vysvětlovat nechci, neboť je to individuální…

Od čtvrté třídy do prváku jsem dělala karate. Skončila jsem na třetím kyu… a… Milovala jsem ho.

Od října/listopadu 2006 dělám historický šerm! A to je, panečku, paráda!

Co víc říct? Když budete číst jakýkoliv můj příběh, určitě mě v něm najdete. Jako Kristine, Jaru, Viktorii… a mnohé další. Píšu to, co cítím a mnohdy to, co jsem, bohužel, sama zažila.

A proto doufám, že se Vám moje a teď už hlavně naše díla líbí!

To je ode mě vše, vaše milující Jara!

 

 

 

Jeden_dům_v_Losinách hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0 hspace=0